hiszpania, podróże, zwiedzanie

Barcelona – słoneczne, hiszpańskie wakacje ze zwiedzaniem w tle

admin / Grudzień 17, 2017
barcelona

barcelonaNajczęstsze skojarzenia z Hiszpanią? Słoneczne wakacje i Barcelona, katalońskie miasto, uwielbiane przez turystów na całym świecie. Czy podczas jednego wyjazdu można połączyć te dwa aspekty wypoczynku? Naturalnie! Położone na południu kraju miasto dysponuje ku temu idealnymi warunkami.

Nie musisz wybierać między relaksem a zwiedzaniem

Barcelona to idealna propozycja dla turystów, którzy chcieliby połączyć aktywny wypoczynek, zwiedzanie i leniwy relaks na plaży. Położona w Katalonii, na wybrzeżu Morza Śródziemnego Barcelona ma wszystko, czego do szczęścia potrzebuje turysta. Złociste plaże oblane ciepłymi wodami, moc intrygujących zabytków z imponującymi budowlami sakralnymi na czele, wiele terenów zielonych i niepowtarzalny klimat, którego podobno trudno szukać w innej europejskiej metropolii.

Barcelońskie uliczki i place

„Uliczkę znam w Barcelonie…” śpiewały niegdyś czołowe gwiazdy polskiej estrady, a dziś turyści z naszego kraju robią wszystko, by jak najlepiej poznać barcelońskie uliczki, place i zaułki, by poczuć ich wyjątkowy klimat i zapach. Barcelona to miasto o wspaniałej architekturze. Gęsta zabudowa poprzecinana siateczką rozbiegających się po całym mieście uliczek tworzy mozaikę rozmaitych stylów. W centrum miasta, które z oczywistych względów jest najbardziej oblegane przez turystów – znajduje się tajemnicza Dzielnica Gotycka. To właśnie tutaj zachowały się najpiękniejsze średniowieczne uliczki, z intrygującą, pełną zdobień zabudową. To tutaj znajduje się słynny Most Westchnień, katedra La Seu z malowniczymi krużgankami i orzeźwiającymi ogrodami. Wydaje się, że można by spędzić w Barcelonie lata i nie zdołać przejść tych wszystkich, skrywających perełki architektoniczne alei i uliczek. Ważne, by nie ograniczać się do tych najbardziej znanych atrakcji jak Sagrada Familia czy Casa Mila, ale poznać także to mniej znane oblicze katalońskiego miasta.

Plaże w Barcelonie

Barcelona to świetny kierunek turystyczny również dla osób, które chcą leniwie odpocząć na słońcu. Miejskie plaże w Barcelonie są uznawane za najlepsze w Europie. W mieście znajduje się kilka szerokich, piaszczystych plaż, z doskonale zaplanowaną infrastrukturą. Do najpopularniejszych zalicza się Barceloneta, jest ona najbardziej oblegana przez mieszkańców miasta i przyjezdnych plażowiczów, ale równocześnie świetnie zagospodarowana: z obiektami gastronomicznymi, sklepikami i różnymi atrakcjami, z którymi plażowania staje się jeszcze wymyślniejsze. Jeśli poszukuje się ciszy i spokoju – lepiej wybrać któreś z kąpielisk za miastem.