hiszpania, podróże, zwiedzanie

Frankfurt nad Menem – garść informacji

admin / Luty 14, 2018
Podróż samolotem

Niemieckie miasta zazwyczaj nie cieszą się zbyt dużą popularnością wśród turystów. O ile Berlin ma jeszcze sporo do zaoferowania odwiedzającym z całego świata (przede wszystkim tym spragnionym zwiedzania miejsc będących pozostałościami historii z czasów drugiej wojny światowej), o tyle już na przykład Monachium czy Frankfurt uchodzą za miasta, w których nie ma niczego specjalnego do zobaczenia i nie warto tam w ogóle jechać. Czy tak jest naprawdę? Dzisiaj weźmiemy na tapet Frankfurt nad Menem.

Podstawowe informacje

Frankfurt znajduje się na obszarze jednego z najmniej znanych i popularnych niemieckich landów – Hesji. Jednocześnie miasto jest jednym z największych w całych Niemczech! Ma powierzchnię ponad dwustu pięćdziesięciu kilometrów kwadratowych, a na stałe mieszka tam prawie siedemset tysięcy osób. We Frankfurcie znajduje się również trzecie co do wielkości lotnisko LOT.com w Europie, zatem miasto często staje się swego rodzaju węzłem przesiadkowym dla osób odbywających loty międzykontynentalne.

Banki i wielkie pieniądze

Frankfurt słynie przede wszystkim z tego, że znajduje się tutaj bardzo wiele siedzib banków, w związku z czym miasto stało się swego rodzaju centrum finansowym Niemiec. Swoją siedzibę przede wszystkim ma tutaj Niemiecki Bank Federalny, co sprawia, że miasto jest najważniejsze w Niemczech z punktu widzenia interesów gospodarczych i finansowych kraju. Oprócz tego korzenie zapuściły tutaj również instytucje unijne – Frankfurt jest bowiem od wielu lat miejscem, w którym znajduje się siedziba Europejskiego Banku Centralnego. Swoje główne siedziby posiadają tutaj również największe niemieckie banki z sektora prywatnego: Dresdner Bank, Deutsche Bank oraz Cimmerzbank.

Co zwiedzać?

Nie oznacza to bynajmniej, że we Frankfurcie możecie zwiedzać wyłącznie centra finansowe oraz biurowce. Jeśli zdecydujecie się na kilkudniową wycieczkę, z pewnością będziecie mieli co robić w mieście. Przede wszystkim warto wybrać się na starówkę, która po zakończeniu drugiej wojny światowej została odbudowana w przepięknym stylu. Polecamy wybrać się także na wzgórze Römerberg, skąd będziecie mogli podziwiać fantastyczną panoramę miasta. Na rynku znajduje się, również odbudowany po wojnie, zabytkowy ratusz pochodzący sprzed kilkuset lat. Polecamy także kościół świętego Mikołaja, którego budowa sięga trzynastego wieku! Musicie koniecznie zobaczyć również Eiserner Steg, czyli most dla pieszych, z którego rozciąga się piękny widok na miasto.