hiszpania, podróże, zwiedzanie

Hiszpania zimą – czy warto tam polecieć?

admin / Styczeń 10, 2018
Hiszpania

HiszpaniaKiedy myśli się o Hiszpanii, zazwyczaj pierwszym skojarzeniem są słoneczne wakacje, piaszczyste plaże i relaksujący odpoczynek. Nic zatem dziwnego, że planując urlop na Półwyspie Iberyjskim, większość ludzi wybiera okres letni. Warto jednak zauważyć, że zimą można natrafić na wiele ciekawych promocji związanych z wyjazdami do Hiszpanii. Czy warto odwiedzić ten piękny i zróżnicowany kraj także w chłodniejsze miesiące?

Dopasuj datę wyjazdu do preferencji urlopowych

Potrzebujesz leniwego odpoczynku na plaży, w cieniu rozkołysanych palm i w bliskim sąsiedztwie błękitnych, przejrzystych wód? Hiszpania będzie doskonałym wyborem. Wybrzeża tego pięknego kraju – a szczególnie wybrzeże Morza Śródziemnego – to gwarancja doskonałych warunków pogodowych i turystycznych. Na takie wakacje wybierz się między majem a wrześniem, bo właśnie w tym czasie w Hiszpanii panują optymalne warunki do plażowania. Nie można jednak zapominać, że ten piękny i interesujący kraj położony na Półwyspie Iberyjskim sprawdzi się przy planowaniu wyjazdów przez okrągły rok. Jeśli chce się zwiedzać i woli się unikać upałów, warto poszukać zimowych ofert wyjazdów do Hiszpanii. Mniej turystów, w wielu miejscach niższe ceny i przyjemne temperatury – to warunki, które sprzyjają poznawaniu zabytków i interesujących miejsc.

Duże miasta i nie tylko

Kto wybiera Hiszpanię zimą? Przede wszystkim turyści zainteresowani zwiedzaniem dużych miast, jak Madryt i Barcelona. Właśnie o tej porze roku panują idealne warunki do niespiesznego poznawania zabytków, odwiedzania muzeów i ciekawych obiektów. Jednak nawet i nadmorskie kurorty cieszą się zainteresowaniem, szczególnie wśród osób, które wolą unikać tłumu i hałasu, ale cenią nadmorski klimat, piękne widoki i spacery po plaży. To dobra alternatywa dla turystów, którzy w zimowe miesiące tęsknią za słońcem i szukają miejsca, w którym mogliby je poczuć choć przez kilka dni.

Zimowe atrakcje? Czemu nie?

Do Hiszpanii na narty? Okazuje się, że to jak najbardziej możliwe. Ten słoneczny kraj, utożsamiony z letnim wypoczynkiem, dysponuje malowniczymi górami Sierra Nevada, gdzie turyści znajdą nowoczesne stacje narciarskie i kurorty. Nie są one tak popularne jak alpejskie, więc i tłumy mniejsze, co z pewnością ucieszy poszukujących spokojniejszego odpoczynku. Jeśli więc zimą zawita się w okolice Costa del Sol w poszukiwaniu słońca, które rozsławiło ten piękny region kraju, warto odwiedzić i wyższe jego partie, by przekonać się, że piękno Hiszpanii nie tkwi wyłącznie w jej wakacyjnej, letniej odsłonie.