holandia, podróże, wakacje, zwiedzanie

Holandia – królestwo tulipanów

admin / Listopad 14, 2017

Jak połączyć zamiłowanie do podróży i botaniki? To proste, wystarczy wybrać się na wycieczkę do Holandii. Ten piękny kraj, z charakterystycznymi wiatrakami na horyzoncie, słynie z najpiękniejszych na świecie tulipanów. Warto wykorzystać organizowane przez biura podróży wycieczki, by je obejrzeć, a przy okazji poznać historię i kulturę Holandii.

Holandia na weekend

Coraz więcej biur podróży organizuje wycieczki do Holandii. Zainteresowaniem cieszy się najważniejsze miasto kraju, Amsterdam, a także mniejsze miejscowości rozsiane po całym kraju. Holandia to bardzo dobry wybór, gdy poszukuje się ciekawego miejsca na wyjazd weekendowy, ponieważ nie leży daleko i w ciągu dwóch dni można zobaczyć naprawdę sporo atrakcji. Bez trudu znajdzie się także wycieczki tematyczne, jak na przykład te poświęcone kwiatom.

Barwne tulipany

Tym, z czym zazwyczaj turystom z Polski kojarzy się Holandia, są naturalnie tulipany. Każdego roku z początkiem wiosny pojawiają się tam amatorzy kwiatów z całego świata, by podziwiać wielobarwne kobierce z kwiatów. Najlepszym ku temu miejscem są ogrody Keukenhof założone na dawnych terenach łowieckich Jakobiny Bawarskiej. Ogrody Keukenhof to alejki wytyczone wśród drzew oraz łąki i rabaty pełne różnorodnych kwiatów. Poza oczywistymi tulipanami w niezliczonych odmianach i kolorach występują tam także hiacynty, krokusy i inne rośliny cebulowe. Poza pięknymi kwiatami warto obejrzeć także znajdujący się na terenie ogrodów pałac Keukenhof. Z myślą o odwiedzających przygotowano także liczne pawilony, ekspozycje i szklarnie, gdzie można nie tylko podziwiać kwitnące cudeńka, ale także je zakupić. Najlepszą porą, by odwiedzić te regiony jest wiosna, wycieczki do Keukenhof rozpoczynają się już na przełomie marca i kwietnia. Jeśli dogodnie wybierze się termin, można natrafić na wyjątkowe zdarzenie, jakim jest Parada Kwiatów.

Targ kwiatów w Amsterdamie

Wycieczki do Holandii nie byłyby tak udane, gdyby nie wizyta w klimatycznym Amsterdamie. Miasto znane z wszechobecnych kanałów ma do zaoferowania wiele atrakcji. Również tutaj znajdzie się coś dla amatorów kwiatów i tulipanów. Na Targu Kwiatowym można podziwiać wiele ciekawych odmian roślin i dokonać interesujących zakupów. Obowiązkowym punktem pobytu w Amsterdamie będzie rejs statkiem po kanałach lub przejażdżka wodnym tramwajem. Jest to o tyle fascynujące, że piękno wielu budynków jest dostrzegalne wyłącznie od strony kanałów, bo przez wiele lat to właśnie one były głównymi drogami w Amsterdamie.