podróże, święta, włochy, zwiedzanie

Idealnie święta w Rzymie

admin / Grudzień 5, 2017
rzym

włochySpędzenie Świąt Bożego Narodzenia w stolicy Włoch może być niezapomnianym przeżyciem. Tutaj historia łączy się z nowoczesnością, a na turystów czekają imponujące zabytki, dobra kuchnia i mnóstwo ciekawych atrakcji.
Przykładową wycieczkę można zaplanować na pięć dni, co powinno wystarczyć, aby złapać świątecznego bakcyla, pooddychać atmosferą miasta i kupić dla najbliższych mnóstwo pięknych prezentów. Do Rzymu warto przybyć nieco wcześniej, żeby móc pozwiedzać najpopularniejsze zabytki oraz atrakcje turystyczne bez zbędnego pośpiechu. Warto oczywiście zobaczyć Fontannę Di Trevi, jedną z najbardziej rozpoznawalnych budowli wodnych na świecie. Turyści z całego świata wrzucają do niej monety przez ramię, aby zapewnić sobie powrót do Rzymu. Można też odwiedzić zachowany w swoim pierwotnym kształcie od starożytności Panteon, świątynię dawnych bogów. Popołudniu dobrym pomysłem będzie spacer po Campo de’Fiori, części starego miasta, na której znajduje się targ warzyw i owoców, a także gdzie można kupić piękne kwiaty.

W poszukiwaniu świątecznych prezentów warto udać się na Via Condotti, ulicę, gdzie działają sklepy renomowanych i najdroższych marek. Tutaj z pewnością znajdziemy wyjątkowe prezenty dla najbardziej wymagających. Nie można ominąć wizyty na popularnym jarmarku bożonarodzeniowym, rozpoczynającym się co roku pod koniec listopada. Kupimy tam świąteczne dekoracje, rękodzieło oraz zobaczymy oryginalne szopki.

Wigilię spędzić można w restauracji serwującej tradycyjne włoskie potrawy świąteczne, takie jak panettone, czyli babka z bakaliami i specjalnie przygotowane potrawy z ryb. O północy udamy się na Pasterkę do Watykanu, odprawianą w Bazylice św. Piotra, co zwłaszcza dla wiernych może być przeżyciem, które będzie wspominało się przez wiele lat.

W okresie Świąt Bożego Narodzenia w Rzymie odbywa się mnóstwo koncertów, festiwali oraz innych atrakcji kulturalnych, których z pewnością nie warto przegapić. Można także zwiedzić pobliskie miasteczka albo udać się na jednodniową wycieczkę do innych malowniczych zakątków Włoch. Warto na ten cel przeznaczyć ostatni dzień, o ile oczywiście świąteczne potrawy nie zatrzymają nas w hotelowym pokoju.

Cały wyjazd warto zaplanować znacznie wcześniej, aby skorzystać z pojawiających się często promocji i kupić tańsze bilety lotnicze. Rzym jest bardzo popularnym celem wycieczek świątecznych, więc dobry hotel także trzeba znaleźć z odpowiednim wyprzedzeniem. Zwłaszcza, jeśli planujemy dużo zwiedzać i chcemy mieć wszędzie blisko.