podróże, samolot, zwiedzanie

Jak przeżyć długą podroż samolotem?

admin / Grudzień 4, 2017
Podróż samolotem

Podróżowanie samolotem nie dla wszystkich osób jest przyjemnością. Oczywiście są tacy ludzie, którzy wręcz uwielbiają latać i nie przepuszcza żadnej okazji, żeby przemieszczać się gdzieś swoim ulubionym środkiem transportu, jednak w większości przypadków trochę obawiamy się latania samolotem – zwłaszcza na trasach międzykontynentalnych, kiedy w samolocie trzeba spędzić kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt godzin. Jak radzić sobie ze strachem, sprawić, żeby lot upłynął przyjemnie i żebyśmy na miejscu mieli dużo energii do działania? Oto nasze sprawdzone porady!

Klasa biznes

Jeżeli koszty lotu nie grają dla Ciebie aż tak dużej roli, zdecydowanie powinieneś wykupić sobie miejsce w klasie biznes. Więcej miejsca na nogi, smaczniejsze jedzenie, bardziej rozbudowany system rozrywki pokładowej, możliwość całkowitego rozłożenia fotela do pozycji leżącej – to wszystko sprawia, że w klasie biznes podróżuje się o wiele lepiej niż w klasie ekonomicznej.

Rezerwuj z głową

Przygotowanie do podrózy samolotemJeżeli klasa biznes nie wchodzi w Twoim przypadku w grę, zastanów się parę razy zanim zarezerwujesz konkretne miejsce w samolocie. Bardzo często rezerwujemy miejsca w pierwszym rzędzie, gdyż całkiem słusznie przewidujemy, że będziemy tam mieli najwięcej miejsca na nogi. Z miejscem tym jednak wiąże się pewna pułapka – najczęściej w przestrzeni przed pierwszymi rzędami ustawiane są kołyski dla niemowląt, jeżeli zatem nie chcesz słuchać krzyków małych pasażerów przez cały lot, zdecydowanie powinieneś sobie odpuścić to miejsce. Sporo miejsca na nogi zazwyczaj jest w rzędach zlokalizowanych obok wyjść awaryjnych na środku samolotu i to je najbardziej polecamy. Jeżeli podróżujecie we dwójkę, zarezerwujcie jedno miejsce przy oknie, drugie zaś od strony korytarza – istnieje wówczas duża szansa, że pomiędzy Wami już nikt nie usiądzie i będziecie mieli dla siebie więcej miejsca.

Jedzenie i picie

Oczywiście na lotach długodystansowych zostanie Ci zaserwowane jedzenie zapewnione przez linie lotnicze, jednak zawsze warto mieć w pogotowiu parę rzeczy, które możesz zabrać z domu. Polecamy przede wszystkim zdrowe przekąski (orzechy, suszone owoce, suszone mięso i tym podobne), a także zawsze powinieneś mieć ze sobą zapas wody. Wilgotność w samolocie spada zazwyczaj do około dwudziestu procent (podczas gdy w normalnych warunkach wynosi około trzydziestu procent), dlatego musisz dbać o odpowiednie nawodnienie organizmu aby nie doprowadzić do jego odwodnienia w trakcie tej i dalszych podróży.