hiszpania, podróże, zwiedzanie

Jak zaplanować tanie wakacje?

admin / Luty 22, 2018
Bruksela nocą

Planowanie wakacji to z pewnością jedna z najprzyjemniejszych rzeczy, jakie mogą się przydarzyć – czy Wy też tak uważacie? Zazwyczaj za planowanie wakacji zabieramy się już na początku roku – wtedy można jeszcze do woli przebierać w różnego rodzaju ofertach, zarówno biur podróży jak i osób prywatnych. Prawda jest taka, że im wcześniej zabierzecie się za organizowanie wakacyjnego wyjazdu, tym lepiej dla Waszego portfela. Opcje first minute zazwyczaj w ostatecznym rachunku wychodzą bowiem najtaniej. Dodatkowo będziecie mogli wybierać spośród szerokiej oferty, a nie będziecie zmuszeni żeby brać to, co zostało. Dzisiaj przedstawimy Wam kilka prostych tricków, za pomocą których będziecie mogli dodatkowo zaoszczędzić. Zgromadzone w ten sposób pieniądze będziecie mogli wydać na dodatkowe rozrywki podczas zbliżającego się wyjazdu albo po prostu przeznaczyć na następne wakacje!

Negocjujcie ceny bezpośrednio

Szukając noclegów zazwyczaj zaczynamy od wielkich baz hoteli, które dostępne są w sieci. Oczywiście to dobry pomysł, bo dzięki niemu możecie od razu przejrzeć wszystkie dostępne oferty i szybko porównać ich atrakcyjność, jeżeli jednak chcecie zaoszczędzić, polecamy spróbować dokonać rezerwacji bezpośrednio w wybranym obiekcie. Oczywiście większość dużych portali hotelarskich będzie starała się Was kusić różnego rodzaju promocjami, jednakże w wielu przypadkach może okazać się, że negocjowanie bezpośrednio z danym obiektem będzie bardziej korzystne. Dla hotelu też będzie to wygodniejsze, bo dzięki takiemu rozwiązaniu uniknie konieczności ponoszenia dodatkowych opłat dla pośrednika. Dla Was też na pewno będzie to nie lada atrakcja.

Jeżeli jednak zdecydujecie się z jakichś względów na rezerwację za pośrednictwem portalu internetowego, szukajcie zniżek! Właściwie każdy z tego typu portali oferuje różnego rodzaju kody rabatowe dla nowych użytkowników czy też możliwość zbierania punktów za noclegi w programie lojalnościowym, które później można wymienić na darmowy pobyt albo też obniżyć jego cenę. To naprawdę ciekawe rozwiązania, z których warto korzystać!

Negocjujcie z biurem podróży

Im wcześniej rezerwujecie pobyt, tym większa z tego korzyść dla biura podróży. Korzystajcie z tego – zawsze możecie spróbować urwać coś z ceny. Zniżki dla dzieciaków, rabaty za wcześniejszą rezerwację, lepszy pokój czy dodatkowe atrakcje podczas wycieczki – to wszystko można dogadać. Rozmawiajcie i negocjujcie, a na pewno uda się zaoszczędzić przynajmniej kilka złotych!