podróże, wakacje, zwiedzanie

Jak zaplanować tanie wakacje?

admin / Grudzień 30, 2017
Podróz samolotem

Planowanie wakacji nie jest wcale taką prostą sprawą – większość z nas nie ma o tym tak naprawdę zielonego pojęcia. Oczywiście zdecydowanie łatwiej jest po prostu pójść do biura podróży, wybrać interesujący nas kierunek i pozwolić, aby pani za biurkiem zrobiła całą resztę za nas – jeżeli jesteście wygodni, macie mało czasu na organizowanie podróży i nie zależy Wam tak bardzo na oszczędzeniu pieniędzy, taki sposób jest dla Was. Jeżeli jednak macie w sobie żyłkę podróżnika, chcecie eksplorować dane miejsce na własną rękę, a przy okazji zapłacić za wyjazd znacznie mniej – zajmijcie się organizacją swojej podróży sami.

Od czego zacząć?

Planowanie podrózy - lot samolotemPlanowanie wakacji oczywiście należy zacząć od wyboru kierunku, a także terminu wakacyjnego wypadu. Polujcie przede wszystkim na promocje na bilety lotnicze – zdarzają się one często, a w przypadku dalekich podróży koszt biletu lotniczego niejednokrotnie jest wyższy od kosztów utrzymania na miejscu (zwłaszcza jeżeli wybieracie się do Azji). Oczywiście im bardziej będziecie elastyczni w kwestii wyboru kierunku i terminu, tym łatwiej będzie Wam upolować naprawdę dobrą okazję – zachęcamy do tego, aby nie robić sobie sztywnych planów, ale dać się porwać przygodzie – oczywiście jeżeli pozwoli Wam na to Wasza praca.

Noclegi

Jeżeli będziecie mieli kupione już bilety lotnicze, zaplanujcie mniej więcej czas na miejscu i zacznijcie szukać noclegów. Planowanie wakacji rządzi się w zasadzie jedną podstawową zasadą – im wcześniej zaczniecie szukać, tym więcej ofert będziecie mieli do wyboru, a tym samym będzie Wam łatwej wyłowić prawdziwą perełkę. Oczywiście może się zdarzyć, że w ofercie last minute też znajdzie się coś godnego uwagi, jednak w większości przypadków nie ma co na to liczyć – zwłaszcza w przypadku noclegów. Właściciele pensjonatów i hoteli wiedzą doskonale, że jeżeli już znajdziecie się w danym miejscu to i tak – nawet na ostatnią chwilę – będziecie musieli sobie zorganizować jakiś nocleg, więc tak naprawdę nie mają żadnego interesu w obniżaniu cen specjalnie dla Was.

Planowanie wakacji to w dużej mierze właśnie polowanie na okazje. Jeżeli dopiero zaczynacie, niestety pochłonie Wam to prawdopodobnie sporo czasu. Zachęcamy jednak do tego, aby zapoznać się z ofertami stron z różnego rodzaju promocjami. Jeżeli już się z nimi zaznajomicie, będziecie pewniej poruszać się w gąszczu promocji lotniczych i hotelowych, a dzięki temu będziecie w stanie szybko i sprawnie znaleźć dokładnie to, o co będzie Wam chodziło.