podróże, ukraina, zwiedzanie

Lwów na weekend

admin / Styczeń 13, 2018
lwów

lwówZ uwagi na to, że Lwów znajduje się relatywnie blisko Polski, jest idealnym miejscem na krótki weekendowy wypad czy majówkę. Nic dziwnego, że coraz więcej Polaków decyduje się na odwiedzenie tego pięknego miasta, gdzie można natknąć się również na ślady obecności polskiej historii. Lwów jest idealnym miastem na szybki weekendowy wypad – sprawdź z nami, co warto wtedy zobaczyć!

Najważniejsze miejsce

Jak w każdym większym mieście, tak również i we Lwowie, nie można opuścić okazji do obejrzenia rynku znajdującego się w centralnym punkcie miasta. Lwów nie został bardzo zniszczony w trakcie wojny, zatem do dzisiaj można podziwiać tam przepiękne kamienice wybudowane w XVIII i XIX wieku. Dodatkowo przez środek rynku przebiegają tory tramwajowe, po których raz na jakiś czas przejeżdżają tworzące niesamowity klimat stare, skrzypiące tramwaje. Oprócz rynku musicie wybrać się również na wzgórze zamkowe. Jeszcze w XIX wieku na wzgórzu stał górujący nad miastem zamek królewski, który jednak został rozebrany przez Austriaków. Niestety do tej pory nie odbudowano zamku ani też nie wzniesiono na jego miejscu żadnego innego budynku, jednak ze wzgórza rozciąga się przepiękny widok na całe miasto. Polecamy wybrać się tam szczególnie o zachodzie słońca! Innego wieczoru nie można natomiast przegapić innej z popularnych atrakcji Lwowa – opery. Lwów szczyci się jednym z najpiękniejszych budynków opery w Europie. Jeśli zatem macie ochotę na kilka chwil obcowania z kulturą, polecamy kupić bilety – język ukraiński jest nieco podobny do polskiego i większość słów będzie dla Was zrozumiała, a nawet jeśli nie – sztuki są na tyle uniwersalne, że bez żadnego problemu zrozumiecie przesłanie.

Łyk historii

Lwów to również mnóstwo miejsc związanych historycznie z Polską. Punktem, który koniecznie musicie wpisać w Wasz plan wycieczki, jest Cmentarz Łyczakowski. Na grobach znajdziecie wiele nazwisk osób zasłużonych w historii naszego państwa, a dodatkowo będziecie mogli podziwiać groby polskich żołnierzy. Cmentarz Łyczakowski powstał w czasach, kiedy Lwów znajdował się w granicach Polski, więc znajduje się tam naprawdę wiele polskich akcentów. Musicie odwiedzić koniecznie również niepozorną na pierwszy rzut oka kamienicę, w której znajduje się Muzeum NKWD. Wystawy i instalacje są naprawdę przerażające, jednak zdecydowanie warto się tam wybrać – dzięki temu poznacie na pewno kilka faktów z zarówno polskiej jak i ukraińskiej historii powojennej, o których nie mieliście wcześniej pojęcia.