podróż, rosja, zwiedzanie

Moskwa – wita was największe miasto Europy

admin / Styczeń 1, 2018
Moskwa

Moskwa to stolica Rosji – o tym zapewne wiedzą wszyscy. Jednak dla większości osób jest to wciąż miasto niezwykle tajemnicze, tak jak i cały kraj. W stereotypowym myśleniu Rosja to kraj wszędobylskiej wódki i niedźwiedzi biegających po ulicach. Prawda jest zgoła inna.

Moskwa – miasto wielkich możliwości i wielu atrakcji

Rosja to ogromny kraj. Jeśli chcielibyśmy zwiedzić go w całości to potrzebowalibyśmy na to co najmniej kilku lat. Poza tym Rosja jest niezwykle różnorodna. Zupełnie inna jest we Władywostoku, na Kaukazie czy w Moskwie. Stolica jest oczywiście jednym z najczęściej odwiedzanych miast w Rosji. Obcokrajowcy przyjeżdżają tu głównie w celach biznesowych. Choć w ciągu ostatnich kilka lat ilość zagranicznych turystów wzrasta. Zatem ludzie zaczynają doceniać Moskwę jako miejsce, które warto zwiedzać. I dobrze, gdyż miasto ma wiele do zaoferowania. Owszem, jest zupełnie inne niż Lizbona czy Amsterdam, ale ma swój niepowtarzalny styl. Możemy tu spotkać pozostałości dawnej historii, gdy Rosją władali jeszcze carowie oraz budynki, które były wznoszone za czasów komunizmu. Najciekawsze jest to, że często stoją one obok siebie. Tego typu mozaikę trudno spotkać gdziekolwiek indziej. Moskwa jest na tyle ogromna, że trudno zwiedzić ją pieszo. Dlatego warto każdorazowo korzystać z metra. I tu warto kilka słów powiedzieć o tym środku transportu, gdyż jednocześnie jest on nietypowym dziełem sztuki.

Podróż do MoskwyNiemal każda stacja metra w Moskwie, która była budowana za czasów komunistów, jest istnym arcydziełem. Mnóstwo tu marmuru, fresków, pomników czy posągów. Warto więc czasami zjechać do moskiewskich podziemi dla samej przyjemności oglądania różnych stacji. A co na powierzchni? Ogrom atrakcji. Oczywiście, każdy turysta, który w Moskwie jest po raz pierwszy powinien skierować swe kroki na Plac Czerwony. Tu można podziwiać stare mury Kremla i Sobór Wasyla Błogosławionego. Niezwykle kolorowe kopuły przypominają nam pałace z bajek o Alladynie. Jeśli będziemy mieli ochotę, to możemy odwiedzić także Mauzoleum Lenina. Jednak, oczywistym jest, że nie każdy będzie miał na to ochotę. Jeśli interesujemy się ogólnie rozumianą sztuką, to możemy wybrać się na najsłynniejszy balet na świecie do Teatru Bolszoj, gdzie będziemy mogli podziwiać mistrzów tego fachu w takich przedstawieniach jak na przykład Jezioro Łabędzie czy Dziadek do Orzechów. Dla miłośników malarstwa godna polecenia jest oczywiście Galeria Tretiakowska, która działa od ponad 150 lat i ma w swojej kolekcji dzieła wielkich malarzy.