hiszpania, podróże, wakacje, zwiedzanie

Najlepsze miasta Hiszpanii na wakacje

admin / Listopad 3, 2017

Na początku roku, kiedy większość osób jest już zmęczonych zimą, zaczyna się snucie planów wakacyjnych. Obecnie polscy turyści mają do dyspozycji bardzo wiele miejsc, do których mogą dotrzeć niedrogo, korzystając z tanich linii lotniczych. Jednym z bardziej popularnych, europejskich krajów jest Hiszpania, państwo słoneczne i pełne zabytków. Które z tamtejszych miast szczególnie warto zobaczyć?

Barcelona

Jest to z pewnością najpopularniejsze, hiszpańskie miasto. Każdego roku odwiedzają je miliony turystów z całego świata. Jest to głównie zasługa wspaniałej architektury autorstwa Antoniego Gaudi. Na szczególna uwagę zasługuje Sagrada Familia, nie ukończony do tej pory kościół, będący wspaniałą mieszanką stylu gotyckiego, secesyjnego i katalońskiego. Najpopularniejsza ulica w Barcelonie, Las Ramblas, również jest pokryta elementami architektonicznymi autorstwa Gaudiego. Zdobią ją kolorowe kamienie, elementy ceramiki, czy nawet muszle. Casa Milla to następne dzieło artysty, które zachwyca nowatorstwem. Ta kamienica mieszkalna, również bogato zdobiona, w swym kształcie przypomina morskie fale.

Sewilla

Stolica Andaluzji, najbardziej słonecznego regionu Hiszpanii również jest warta zainteresowania. To właśnie w tym mieście można podziwiać największą i najprawdopodobniej najpiękniejszą, gotycką budowlę. Katedra Najświętszej Marii Panny to wspaniała, rozłożysta budowla wykonana z kamienia, wnętrze jej zdobione jest według barokowych oraz rokokowych wzorców. Kościół stoi na Placu Hiszpańskim, najważniejszym miejscu spotkań dla turystów odwiedzających Sewillę oraz jej mieszkańców. W niedalekiej odległości wznosi się Alkazar. Budynek ten powstał w okresie dominacji kalifatu kordobańskiego, dlatego stanowi ciekawy przykład architektury mauretańskiej. W Sewilli znajduje się również jedna z większych aren byków w kraju.

Madryt

Pomimo tego, że stolica kraju nie ma dostępu do morza, to i tak jest bardzo lubiana przez turystów. Szczególnie zachwyca tutaj architektura klasycystyczna i barokowa. Hiszpania nadal jest rządzona przez rodzinę królewską, której rezydencję można zwiedzać będąc w Madrycie. Ciekawym budynkiem jest również siedziba Muzeum Prado, zbudowana pod koniec XVIII wieku. Oczywiście podziwiając kunsztowną architekturę budynku, warto wejść także do środka, Prado posiada bowiem jedną z większych kolekcji malarstwa europejskiego. Oprócz hiszpańskich mistrzów, takich jak Velazquez, Goya czy Picasso, znajdziemy tu także prace Poussina, Rembrandta i van Gogha.