podróże, polska, wakacje, zwiedzanie

Najpiękniejsze miejsca Warszawy

admin / Grudzień 9, 2017
warszawa

warszawaJest wiele osób, które wyjeżdżają za granicę, aby zwiedzać najdalsze zakątki świata, podczas gdy nie znają swojego pięknego kraju. Zwiedzanie Polski powinno się rozpocząć od stolicy. Warszawa to centrum polityczne, kulturalne i gospodarcze naszego kraju. Tutaj historia doskonale współgra z nowoczesnością. Pięknie odrestaurowana Starówka została wpisana na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego. Tuż obok Starówki, nieomal w samym centrum znajduje się Park Łazienkowski. Jest to najpiękniejszy park w Warszawie i jednym z najbardziej fascynujących w Europie. Od wielu lat u stóp pomnika Fryderyka Chopina odbywają się koncerty fortepianowe, ściągające tłumy melomanów. Przebywając w tym miejscu nie sposób nie zobaczyć pałacu na wodzie, który jest tu głównym budynkiem. Po zmierzchu, w okresie letnim można nacieszyć oczy multimedialnymi fontannami. Znajduje się tutaj wiele muzeów chroniących dziedzictwo narodowe. Muzeum Powstania Warszawskiego powstało w hołdzie tu walczącym i poległym. Muzeum wykorzystuje nowoczesne techniki audiowizualne. Warto się tam udać i poznać ten ważny moment w dziejach stolicy. Centrum Nauki Kopernik przyciąga nie tylko młodych ludzi. Miejsce podzielono na sześć interdyscyplinarnych galerii z ponad 450 eksponatami. Tu muzyka doskonale łączy się z biologią, a matematyka z architekturą. Odbywają się tu pokazy nieba, projekcje filmowe, wykłady oraz spotkania.
Przechadzka nastrojowymi uliczkami Starego i Nowego Miasta pozwala odpocząć od wielkomiejskiego gwaru, a skwery i przytulne kawiarenki zapraszają do siebie.

Planując zwiedzanie Warszawy trzeba koniecznie zarezerwować czas dla Pomnika Grobu Nieznanego Żołnierza. Jest to symbol oddania hołdu wszystkim, którzy poświęcili życie za ojczyznę. W tym miejscu przez cały rok, 24 godziny na dobę, pełni wartę honorową dwuosobowy posterunek żołnierzy z Batalionu Reprezentacyjnego Wojska Polskiego, a w niedziele w południe odbywa się ceremonia uroczystej zmiany warty. Krakowskie Przedmieście to reprezentacyjna ulica starej części Warszawy. Jest to część Traktu Królewskiego, dlatego warto postawić tam swoją stopę. Powązki to najstarszy i najpiękniejszy cmentarz w stolicy, a przy tym ogromny i skrywający prochy wielu znanych Polaków. Tuż obok znajduje się jeden z największych na świecie cmentarzy żydowskich. Znajduje się tam około 200 tysięcy nagrobków stanowiących jedne z najcenniejszych zabytków małej architektury Warszawy i Polski. Warto zwiedzić Warszawę, gdyż to niezwykłe miasto mieści nie tylko wspaniałe zabytki, to zielone miasto pełne przyjaznych ludzi. Do Warszawy dostaniesz się samolotem z wielu innych miast w Polsce.