niemcy, podróże, zwiedzanie

Nieoczywisty Frankfurt

admin / Styczeń 6, 2018
Frankfurt

FrankfurtFrankfurt z pewnością nie jest oczywistym wyborem jeżeli chodzi o miasto fajne na weekendowy wyjazd czy do zwiedzania. Zazwyczaj nie zwracamy na niego większej uwagi, nie wiedząc nic na temat jego historii czy rzeczy, które warto zobaczyć w mieście. Tymczasem okazuje się, że Frankfurt może naprawdę pozytywnie zaskoczyć – nawet jeżeli będziecie tam przejazdem, postarajcie się wygospodarować przynajmniej kilka godzin na zobaczenie paru najważniejszych punktów w mieście.

Dojazd do centrum

Oczywiście do Frankfurtu możecie pojechać własnym samochodem, jednak z uwagi na dość duże zatłoczenie miasta, które praktycznie cały czas jest zakorkowane, nie polecamy poruszania się nim w trakcie zwiedzania. Z najważniejszych punktów komunikacyjnych do centrum miasta możecie dostać się pociągiem i to właśnie ten środek transportu jest najbardziej polecany. Wprawdzie bilet z lotniska do centrum jest dość drogi, gdyż kosztuje 15 euro, jednak i tak polecamy wybrać ten środek transportu – pociąg jest wygodny i dojeżdża na miejsce już po kwadransie. Z pociągu możecie wysiąść na stacji Frankfurt Hauptbahnhof, która znajduje się u progu zabytkowej dzielnicy miasta. Gdy wyjdziecie ze stacji, Waszym oczom ukaże się również najwyższy budynek w mieście, czyli Main Tower. Z jej szczytu możecie podziwiać panoramę na praktycznie cały Frankfurt, który z tej perspektywy jest miastem drapaczów chmur (nie bez powodu zresztą Frankfurt nazywany jest europejskim Nowym Jorkiem).

Spacer po Frankfurcie

Idąc prosto, trafimy na Nizzę – zachwycający frankfurcki park, położony nad samym brzegiem Menu. Nieopodal naszym oczom ukaże się monumelntalny most – polecamy przejść nim na drugą stronę rzeki, gdzie dojdziemy do Schaumainkai – bulwaru, którym polecamy się przejść szczególnie latem, gdy panuje tam niesamowity klimat i setki młodych ludzi spędzają czas nad rzeką. Z tej perspektywy można też podziwać ciekawą panoramę Frankfurtu, w której zabytkowe stare budynki idealnie współgrają z nowoczesnymi wysokimi wieżowcami, w którym znajdują się siedziby wielu z największych firm na świecie. Po powrocie na zabytkową stronę miasta możemy wybrać się również do Katedry Cesarskiej Św. Bartłomieja – jej część spłonęła jeszcze w czasie wojny, jednak zachowało się zachwycające wnętrze oraz jedna z wież kościoła. Zaraz za katedrą znajduje się również bardzo popularny wśród turystów plac Römerberg, który został znakomicie zrekonstruowany po zakończeniu wojny i dzisiaj napawa turystów wielkim zachwytem.