niemcy, podróże, zwiedzanie

Odwiedź Frankfurt nad Menem!

admin / Grudzień 12, 2017
Podróż do Frankfurtu

Piąte pod względem wielkości miasto w Niemczech i zarazem jedna z najważniejszych metropolii finansowych świata – Frankfurt nad Menem. Położony po obu stronach rzeki Men i u stóp gór Taunus jest chętnie odwiedzany przez turystów, a szczególnie naszych rodaków – choć dzieli nas prawie tysiąc kilometrów, możemy tam szybko, jednostajnie i bezproblemowo dojechać autostradą. Możemy również dolecieć do miasta samolotem i przy okazji już jako pierwszy punkt naszego wyjazdu zaliczyć największe lotnisko w Niemczech.

Jeśli chodzi o zabytki architektury, we Frankfurcie znajdują się kościoły ewangelickie i katolickie, synagogi, a oprócz budowli sakralnych godnymi polecenia na pewno są Rynek Römerberg, dawny kościół i miejsce pierwszego niemieckiego parlamentu Paulskirche, Dzielnica Sachsenhausen, Dworzec Główny i budynek giełdy – to wszystko dla fanów architektury. Dla zwolenników muzeów Frankfurt również będzie idealnym miejscem. Nad Menem znajduje się Wybrzeże Muzeów, które polega na zgromadzeniu na obu stronach rzeki, w niewielkiej odległości od siebie 13 różnych muzeów; co roku też odbywają się tu takie przedsięwzięcia jak Noc Muzeów i Festiwal Wybrzeża Muzeów – fani tego typu rozrywki z pewnością nie wyjadą stąd niezadowoleni, imprezy te dostarczają co roku niezapomnianych wrażeń.

Co jeszcze oferuje Frankfurt?

FrankfurtBędąc już na miejscu powinniśmy spróbować lokalnego jedzenia. Kulinarna turystyka jest równie ciekawa co tradycyjna, daje nam szanse poznać nowe smaki i miejscową kulturę. Wystarczy udać się do jednej z popularnych restauracji, w których serwuje się lokalne posiłki i spróbować specyfików naszych zachodnich sąsiadów. Później można udać się do Mainhattan i na własne oczy zobaczyć biznesową dzielnicę Frankfurtu, jedno z najważniejszych centrów finansowych w Europie i skupisko frankfurckich wieżowców. To tam znajduje się do niedawna najwyższy wieżowiec w Europie Comerzbank Tower liczący aż 259 metrów. We Frankfurcie znajdziemy jeszcze Starą Operę i największą ulicę handlową w Niemczech – Zeil. Kiedy już rytm tego ogromnego i rozwiniętego miasta nas zmęczy, udajemy się do jednego z frankfurckich parków – Günthersburgpark, Solmpark czy 22-hektarowy Palmengarden. I na sam koniec, nie zmieniając trybu swojej aktywności zostaje nam jeszcze rejs po Menie ostateczny relaks po całym intensywnym dniu we Franfurcie.

Może miasto to nie posiada ogromu starych zabytków, ale z pewnością jest godne polecenia i nada się na krótki weekendowy wypad ze znajomymi.