podróże, wakacje, włochy, zwiedzanie

Rzym – miasto, do którego prowadzą wszystkie drogi

admin / Styczeń 2, 2018
rzym

rzymRzym – Wieczne Miasto – to jedna z europejskich stolic cieszących się niesłabnącym zainteresowaniem turystów. Jest idealnym celem weekendowej wycieczki lub trochę dłuższego wyjazdu, ponieważ o każdej porze roku czeka tu wiele rozrywek. Turystyczna mapa miasta jest rozległa i bardzo zróżnicowana. Oferuje przeróżne atrakcje, od prastarych zabytków po rozświetlone galerie handlowe i przytulne knajpki z najlepszą kawą i lodami.

Rzymskie wakacje i nie tylko

Kiedy jechać do Rzymu? Włoska stolica jest piękna i klimatyczna o każdej porze roku, więc można to dopasować do swoich indywidualnych preferencji. Z pewnością jednak jeśli wybierze się ciepły okres, skorzysta się z gościnności malowniczych kawiarni rozlokowanych na rzymskich uliczkach i placach. W Rzymie czas można spędzać na wiele sposobów: od pieszego pokonywania miasta i zwiedzania najsłynniejszych jego zabytków takich jak Koloseum, Fontanna di Trevi czy Schody Hiszpańskie, poprzez buszowanie po butikach najznamienitszych kreatorów mody i rejs statkiem po Tybrze, po wieczory spędzane w rzymskich knajpkach, gdzie nieziemskim aromatem kuszą takie smakowitości jak makarony, pizze i canneloni, a wspaniałe trunki jak campari czy amaretto wprawiają w szampański nastrój.

Co zobaczyć w Rzymie?

Przed wyjazdem do Rzymu warto przygotować sobie listę obiektów, które chce się odwiedzić. Pomoże to efektywnie zaplanować pobyt i trasę zwiedzania. Do najważniejszych zabytków i atrakcji w Wiecznym Mieście zaliczają się:

* Forum Romanum

* Koloseum

* Fontanna di Trevi

* Panteon

* Schody Hiszpańskie

* Bazylika św. Piotra

* Zamek świętego anioła

* Muzea Watykańskie i Kaplica Sykstyńska

* dzielnica Zatybrze z malowniczymi wąskimi uliczkami, mekka rzymskich artystów

* via Appia

Odwiedzasz Rzym? Sprawdź, co ciekawego oferuje okolica

Planując wypoczynek w Rzymie, warto zarezerwować sobie troszkę więcej czasu i odwiedzić także okoliczne miejscowości. Szczególnie atrakcyjne jest to latem, gdyż Rzym leży bardzo blisko nadmorskich miejscowości, gdzie przy okazji można zażyć plażowego relaksu. Ostia, która cieszy się powodzeniem nie tylko wśród turystów, ale także i Rzymian, słynie z łaźni cesarskich i term Neptuna. W nadmorskiej miejscowości znajdują się także pozostałości starożytnego miasta i ciekawy port Tajana. To prawdziwa gratka dla amatorów historii starożytnej. Poza zwiedzaniem warto także oddać się typowym letnim rozrywkom: plażowaniu, kąpielom w ciepłym morzu i biesiadowaniu w nadmorskich tawernach.