podróże, praga, wakacje, zwiedzanie

Sprawdź, czym zachwyci Cię Praga

admin / Listopad 8, 2017

Praga nie bez powodu nazywana jest jednym z najpiękniejszych europejskich miast – co roku stolicę Czech odwiedzają miliony ludzi z całego świata, a większość z nich przynajmniej jeszcze raz w życiu do Pragi wraca. Niewielka odległość od Polski, bliskość kulturowa, przepiękne zabytki, wspaniała kuchnia i relatywnie niewysokie ceny sprawiają, że również Polacy bardzo chętnie odwiedzają to miasto. Praga idealnie sprawdza się jak miejsce na kilkudniowy wypad, na weekend czy na wyjazd kawalerski lub panieński – i zapewniamy Cię, że za każdym razem odkryjesz w tym mieście coś nowego, jeżeli tylko pozwolisz sobie się w nim zakochać, co naprawdę nie jest trudne.

Zabytki obowiązkowe do zobaczenia

W Pradze nie sposób nie znaleźć się oczywiście na rynku Starego Miasta oraz nie przejść przez Most Karola. Na jednym brzegu Wełtawy musicie zwiedzić Hradczany – Zamek Królewski został po raz pierwszy wzniesiony w Pradze w IX wieku, a od 1918 r. stał się siedzibą Prezydenta Czech. Na Hradczanach znajdziesz również monumentalną Katedrę Świętego Wita – kolejki do niej są właściwie o każdej porze dnia i nocy ogromne, jednak warto odstać w nich swoje i wejść do środka katedry, która zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz jest zachwycająca. Nie można zapomnieć również o przejściu Złotą Uliczką – nie polecamy jednak robić tam zakupów, gdyż jest to miejsce typowo turystyczne i pamiątki kosztują o wiele więcej niż w innym zakątkach miasta. Po wyjściu ze Złotej Uliczki po prostu musicie skierowac się na najpopularniejszy w Pradze Most Karola – przejdźcie nim leniwie, podziwiając rozciągające się po obu jego stronach widoki na Wełtawę, inne mosty oraz pozostałe części miasta. Idąc prosto, dojdziesz szybko do Rynku Staromiejskiego, gdzie również warto zatrzymać się na chwilę. Znajduje się tam między innymi słynny zegra Orloj, który o każdej pełnej godzinie zbiera przed sobą mnóstwo turystów, chcących obejrzeć wspaniały pokaz w wykonaniu rzeźbionych figurek.

Informacje praktyczne

W Pradze najlepiej spać w niewielkich hotelach albo korzystać z noclegów oferowanych przez prywatne osoby – w ten sposób najlepiej piczujesz klimat miasta. Praga najwięcej uroków odkryje przed Tobą jeśli będziesz ją zwiedzać na piechotę lub środkami komunikacji miejskiej – wtedy nie tylko będziesz mógł poczuć prawdziwy klimat miasta, ale również nie będziesz musiał odmawiać sobie wspaniałego czeskiego piwa, które zachwyca różnorodnością oraz naprawdę niewygórowanymi jak na nasze kieszenie cenami.