kanada, podróże, samolot, wakacje

Wakacje marzeń w Kanadzie

admin / Listopad 11, 2017

Polacy od kilku lat mają dostęp do bardzo atrakcyjnych połączeń długodystansowych, np. między Ameryką Północną a Europą. Mimo, że w Nowym Świecie najczęściej odwiedzamy Stany Zjednoczone to coraz większą popularnością cieszy sie również Kanada. Jak szukać najlepszych połączeń i dopełnić formalności związanych z wyjazdem? Co warto zobaczyć będąc już na miejscu?

Planowanie wyjazdu

Od kilku lat obywatele Polski aby wjechać na terytorium Kanady nie potrzebują specjalnej wizy. Wystarczy przez Internet dokonać rejestracji swojej karty pobytu, niezbędny nam będzie do tego paszport. Opcja jest płatna, kosztuje 20 dolarów amerykańskich, dopuszczalna jest płatność karta kredytową. Otrzymanie karty pobytu to czysta formalność, dlatego można wcześniej już szukać tanich lotów. Obecnie w Polsce funkcjonuje wiele portali internetowych, na których każdego dnia udostępniane są największe promocje lotnicze, także na połączenia długodystansowe. Jest to wspaniała okazja aby znaleźć ciekawą opcję podróży do Kanady. Należy tylko pamiętać, że przeważnie polaczenia objęte promocją dotyczą dość odległych terminów.

Co zobaczyć na miejscu?

Kanada to bardzo duży kraj, nie sposób odwiedzić wszystkich ciekawych miejsc w ciągu jednego, nawet nieco dłuższego pobytu. Z pewnością na uwagę turystów zasługuje Montreal. Atmosfera tej pięknej miejscowości bardzo przypomina europejskie stolice, wszystko za sprawą klasycznej architektury. Montreal nigdy był częścią królestwa francuskiego, wciąż tutaj, jak i w całej prowincji Quebec najpopularniejszym językiem jest właśnie francuski. W Montrealu spotkamy Bazylikę Notre Dame, koncepcję kościoła powszechną we Francji. Wersja kanadyjska co prawda nie pochodzi ze Średniowiecza a z XVII wieku, jednak jak na Nowy Świat jest to stosunkowo stara budowla. Kolejnym, nieco bardziej nowoczesnym architektonicznie miastem jest Toronto. To właśnie tutaj znajduje się jedna z najwyższych budowli świata, Wieża Telewizyjna CN. Turyści mogą wjechać prawie na sam szczyt, na znajdujący się tam taras widokowy. Widok rozpościerający się stamtąd zapiera dech w piersiach. Kolejnym, pięknym miastem, którym może poszczycić się Kanada jest Ottawa, stolica. Miast znajduje się blisko granicy z USA, zaledwie godzinę drogi pociągiem od Nowego Jorku. Turyści mający ważną wizę do Stanów mogą wybrać się na jednodniowy wypad na Manhattan. Sama Ottawa jest również pełna ciekawych atrakcji. o tutaj wznosi się Narodowe Muzeum Ontario, największy zbiór malarstwa europejskiego i kanadyjskiego w całym kraju.