belgia, podróże, zwiedzanie

Wakacje w Europie? Bruksela!

admin / Grudzień 20, 2017
Bruksela nocą

Ludziom pragnącym udać się na krótki wypad za granicę warto polecić Brukselę – stolicę Belgii i Unii Europejskiej, położoną w środkowej części kraju nad rzeką Senne. Miasto oferuje turystom wiele atrakcji, poczynając od zwykłego odpoczynku, przez zwiedzanie i odwiedziny w nowych miejscach, a kończąc na dobrej zabawie. Co można tam zobaczyć i jak się tam dostać?

Dojechać do Brukseli łatwo – miasto oddalone o około 1050 kilometrów połączone jest z Polską autostradą A2. Można się tam dostać na różne sposoby, wariantów jest kilka – samochodem, autobusem, samolotem czy też w ostateczności połączeniami kolejowymi. Kiedy znajdziemy się już na miejscu, spokojnie możemy rozpocząć wycieczkę po mieście, a bez wątpienia jest tam co zwiedzać. W Brukseli znajduje się Grand Place, czyli plac, na którym znajduje się gotycki ratusz z XV wieku, XVI – wieczny pałac nazywany Domem Króla, w którym obecnie mieści się Muzeum Miejskie oraz wiele zabytkowych kamienic – dla zwolenników architektury. Katedra Świętego Michała i Świętej Guduli, gdzie znajduje się wiele ważnych arcydzieł malarskich i rzeźbiarskich oraz posągi apostołów wykonane przez najznamienitszych rzeźbiarzy barokowych również przyciąga rzesze turystów.

Zabawny symbol miasta – Manneken Pis

Wycieczka do BrukseliNajsłynniejszym symbolem europejskiego miasta Bruksela jest wykonany w 1619 roku posąg siusiającego chłopca, którego mieszkańcy miasta ubierają w najróżniejsze stroje ludowe z okazji różnych okazji czy świąt narodowych. Ta zabawna i dobrze znana figura rodzi uśmiech na twarzy u każdego turysty i być może właśnie dlatego od lat utożsamiana jest z tym miastem. Symbolem architektonicznym Brukseli jest natomiast Atomium – model kryształu żelaza. Mierzy ponad sto metrów, przez co wywiera ogromne wrażenie. W stolicy Belgii znajdują się też najnowocześniejsze i najlepsze w Europie muzea, a oprócz nich czas spędzić można zwiedzając pałace i kościoły lub po prostu odpoczywając w Parku Brukselskim z XVIII wieku. Można jeszcze udać się pod Czarną Wieżę, będącą pozostałością średniowiecznych fortyfikacji miejskich oraz Porte de Hal, średniowieczną bramę miejską.

Oprócz tego Bruksela słynie z komiksów – w mieście znaleźć można wiele sklepów i księgarni poświęconych wyłącznie temu typowi literatury.

Dzięki wszystkim zabytkom, symbolom i atrakcjom Brukseli ludzie chętnie do niej wracają. Jest idealnym pomysłem na weekend – zabytkowe centrum razem z nowoczesnością miasta tworzy unikalne połączenie, które warto choć raz zobaczyć.