polska, wakacje, zwiedzanie

Warszawa – wschodząca gwiazda w Europie

admin / Styczeń 15, 2018
Panorama Warszawy

Wszyscy, którzy w przeciągu ostatnich kilku lat odwiedzili Warszawę, zgodnie twierdzą, że miasto niesamowicie się rozwija. Powstają nie tylko nowe miejsca pracy i osiedla, ale także rewelacyjne restauracje i wspaniałe muzea.

Warszawa – dynamiczne miasto dla każdego

Warszawa nocąNie ważne czy jesteś młody i szukasz rozrywki, czy jesteś fanem historii i szukasz wartościowych muzeów – Warszawa jest w stanie sprostać wszystkim wymaganiom. Miasto tak dynamicznie się rozwija, że wszyscy są pod wrażeniem. Jeżeli zapytać spotkanego na ulicy obcokrajowca, to zawsze będzie wypowiadał się o Warszawie w samych superlatywach i z widoczną aprobatą w głosie. Większość turystów, którzy mają możliwość odwiedzić miasto po raz pierwszy, jest w szoku. Często spodziewają się miasta szarego i pełnego kompleksów – jak z opowiadań krewnych o czasach komuny. Po przyjeździe okazuje się jednak, że stolica Polski to miasto tętniące życiem, gdzie możemy znaleźć najwyższej klasy hotele, gdzie restauracje serwują najbardziej wyszukane jedzenie, gdzie możemy iść na rewelacyjną dyskotekę i do świetnie zaprojektowanego muzeum. Perełkami, którymi może się pochwalić Warszawa, są wybudowane w ostatnich latach Muzeum Powstania Warszawskiego i Centrum Nauki Kopernik. Oba muzea są zaprojektowane we współczesnym stylu. Eksponaty przemawiają do wyobraźni i często są interaktywne (zwłaszcza w Koperniku), a to przemawia do wyobraźni. Przede wszystkim nie wieje tam nudą, co często kojarzyło się ludziom z muzeami w czasach PRL-u.

Warszawa – coś dla ciała, coś dla duszy

Jeśli lubimy muzykę klasyczną, to powinniśmy z pewnością udać się do Muzeum Chopina. Tam będziemy mogli podziwiać ręcznie pierwowzory jego utworów. Poza tym będziemy mogli zasiąść wygodnie w małych kapsułach, gdzie ze wszystkich stron otoczy nas muzyka mistrza. Wystarczy tylko zamknąć oczy i dać się ponieść dźwiękom muzyki. Będąc w centrum, możemy również wjechać na szczyt Pałacu Kultury i Nauki. Z punktu widokowego rozpościera się cudowny widok na Warszawę i Wisłę. Szczególnie pięknie będzie tam w słoneczny dzień. Pamiętajmy jednak o tym, że nie samą kulturą człowiek żyje. Czasami musi także coś zjeść. I w tym aspekcie Warszawa również nas zaskoczy. W ostatnich latach powstało na mapie stolicy mnóstwo miejsc, gdzie wprost można rozpieszczać swoje podniebienia. Na pewno znajdziemy tu kuchnie niemal z całego świata. Wegetarianie również nie będą mieli powodów do zmartwień. W stolicy działa co najmniej kilkanaście knajpek, gdzie nie serwuje się mięsa.