podróże, węgry, zwiedzanie

Węgry na wakacyjny wypoczynek

admin / Grudzień 26, 2017
węgry

węgryW trakcie letnich wakacji polscy turyści mogą odwiedzić mnóstwo ciekawych lokalizacji, nie tylko w Europie, ale również na pozostałych kontynentach. W dzisiejszych czasach mamy do dyspozycji niedrogie linie lotnicze dlatego łatwiej jest nam zaplanować urlop w atrakcyjnej cenie. Coraz popularniejsze wśród polskich turystów staja się Węgry, co warto zwiedzić będąc w okolicy?

Budapeszt

oczywiście nie sposób pojechać do tego kraju nie odwiedzając jego pięknej stolicy. Węgry znajdowały się niegdyś pod dominacją austriackich cesarzów, dlatego stolica szczyci się wspaniałą architekturą. Na tamtejszej starówce na turystów czeka mnóstwo atrakcji. Wysoko na wzgórzu królującym nad krajobrazem, wznosi się Zamek Królewski, ciekawy przykład architektury klasycystycznej. Część sal gmachu można odwiedzić po wcześniejszym zakupieniu biletu. Jednak prawdziwym symbole Budapesztu jest Baszta Rybacka, również dostępna na budapesztańskiej starówce. Została ona wzniesiona pod koniec XIX wieku w stylu neoromańskim, dlatego swym wyglądem przypomina zamek z bajki. Odwiedzając Budapeszt warto odwiedzić także Széchenyi, jeden z największych i najstarszych kompleksów łaźni w Europie. Oprócz atrakcji wodnych znajdziemy tam także wspaniałe, francuskie ogrody i ciekawe przykłady małej architektury.

Jezioro Balaton

Jedną z największych atrakcji, jaką mogą poszczycić się Węgry jest jezioro Balaton. jest to największy akwen tego typu w całej Europie Środkowej. Okolice Balatonu s tłumnie odwiedzane przez turystów niemalże przez cały rok. Jednak szczyt sezonu przypada na okres od czerwca do sierpnia. Wówczas temperatura powietrza oscyluje w granicach 30 stopni a woda w jeziorze jest bardzo przyjemna. Południowa część regionu pełna jest tętniących życiem wakacyjnych kurortów, takich jak m.in. Fonyod i Siofok. W północnym regionie można natomiast zwiedzać winnice, w których wytwarzane jest smakowite wino węgierskie. Balaton jest także domem dla wielu gatunków ptactwa wodnego, które jest chronione w tym regionie.

Wody Termalne

Wiele osób odwiedza Węgry ze względu na gorące źródła dostępne w wielu miejscach. Jednym z popularniejszych ośrodków uzdrowiskowych jest Hajdúszoboszlói, miasto położone w zachodniej części kraju. Znajdziemy tam wiele ośrodków wypoczynkowych i kąpielisk, w których spędzimy bardzo miło czas. Turyści mają do dyspozycji mnóstwo zabiegów upiększających i leczniczych, do których wykorzystywane są naturalne minerały. jednak największą atrakcją są gorące źródła, w których przez cały rok można się kąpać.