podróże, wakacje, włochy, zwiedzanie

Włochy jako miejsce dla wytrawnych podróżników

admin / Grudzień 2, 2017
rzym

włochyWłochy to kraj o bogatej historii, klimatyczne ulice i niesamowite krajobrazy. Na północy dominuje łagodny klimat umiarkowany, na południu zaś gorące regiony nad Adriatykiem. Jednym z zazwyczaj wybieranych stron wczasów we Włoszech jest północny Adriatyk. Brzeg morza na pełnej linii brzegu górnego Adriatyku jest szeroka i piaszczysta.
Każdy, kto wybiera się do Włoch musi zobaczyć Rzym. Przyciąga uwagę bogactwem artystycznym, architekturą i znaczeniem dla chrześcijaństwa. Jest pełny zabytków i oferuje wiele atrakcji turystycznych. Poza starożytnymi zabytkami, są tu również kościoły i budynki sakralne nieco współcześniejsze, pokazujące przywiązanie Włochów do Kościoła. Najważniejszym zabytkiem Rzymu jest Koloseum, które stanowi chyba najbardziej rozpoznawalny zabytek świata. Będąc w w tym miejscu trzeba koniecznie zobaczyć Forum Romanum, Bazylikę św. Jana na Lateranie, Fontannę de Trevi, Plac Wenecki, Kościół San Marco, oraz Hiszpańskie Schody. W Watykanie koniecznie trzeba zwiedzić zespół pałacowo-kościelny z bazyliką świętego Piotra, placem św. Piotra, pałacem, licznymi gmachami galerii i muzeów.

Rzym, oprócz zabytków i dzieł sztuki, oferuje również cały szereg idealnych miejsc na relaks w czasie upalnego lata, lub romantyczne spacery o zachodzie słońca.

Wenecja to miasto na wodzie. Najlepszym środkiem transportu jest tramwaj wodny. Nad kanałami rozpościerają się liczne mosty. Wenecja przyciąga zakochanych, a wycieczki gondolą po kanale są podstawowym punktem każdej wycieczki. Wiele par przyjeżdża tutaj w podróż poślubną. Florencja również jest warta odwiedzenia z uwagi na swoje piękno. Uważana jest za najpiękniejsze miasto we Włoszech. Tu mieści się jedna z najsławniejszych galerii świata, gdzie przechowuje najwspanialsze zbiory sztuki włoskiej. Warto też zwiedzić katedrę i Palazzo Vecchio.

Włochy to również wiele wspaniałych wysp. Największa i zarazem najbardziej sławna jest z pewnością Sycylia. To niezwykła mieszanka przepięknych krajobrazów, ciepłego śródziemnomorskiego klimatu i unikatowych zabytków. To tam znajduje się jeden z największych czynnych wulkanów na świecie Etna. Wybrzeże Toskanii to dobre miejsce dla tych osób, którzy chcą połączyć zwiedzanie bajkowej Toskanii z relaksem na plażach. Wybrzeże Toskanii jest nieprzeciętne, ponieważ na względnie krótkim obrębie można znaleźć zarówno skaliste klify, jak i rozległe piaszczyste wybrzeża.

Włochy to kraj, który koniecznie warto odwiedzić. Włosi są jednym z najradośniejszych narodów, są pełni życia, ciekawi, pomocni i bardzo gościnni.