podróże, wakacje, włochy, zwiedzanie

Włochy na wakacje – które miasto wybrać?

admin / Grudzień 12, 2017
wenecja

wenecjaWłochy to jeden z ciekawszych, pod względem turystycznych atrakcji, kraj w Europie. To starożytne państwo przyciąga podróżnych nie tylko wspaniałym i ciepłym klimatem, ale również wygodnymi plażami oraz dużą ilością zabytków z różnych okresów historycznych. Tanie linie lotnicze zabierają polskich turystów do wielu tamtejszych miast. Jakie atrakcje czekają tam na podróżnych?

Rzym

Jedną z popularniejszych destynacji w kraju jest z pewnością jego stolica, Rzym. Miasto jest oddalone o kilkadziesiąt kilometrów od morza, dlatego podróż na plażę każdego dnia może być nieco długa. Jednak w zamian można każdego dnia wakacji podziwiać coraz to kolejne zabytki. Przede wszystkim warto wybrać się do Koloseum, budowli, z którą Włochy przede wszystkim się kojarzą. To pośród tych ruin dawniej organizowane były walki gladiatorów. Jednak Rzym to również bardziej nowożytna architektura. Na całym terenie miasta można podziwiać wspaniałe, rokokowe oraz barokowe fontanny, w których turyści lubią zostawiać drobne pieniądze na szczęście.

Wenecja

Te niecodzienne miasto jest kolejnym, popularnym ośrodkiem turystycznym w kraju. Wenecję szczególnie chętnie odwiedzają świeżo poślubione pary, bowiem jest to bardzo romantyczne miasto. Największą perła architektoniczną jest tam z pewnością bazylika św. Marka, plac na którym się znajduje, jest popularnym miejscem spotkań turystów i mieszkańców. Jednak Wenecja znana jest szczególnie ze swoich licznych kanałów, jak np. Canale Grande, wspaniały tunel wodny, z pięknymi mostami pochodzącymi z różnych epok historycznych.

Bolonia

Turyści pragnący odwiedzić Włochy coraz częściej odwiedzają również Bolonię, szczególnie ze względu na jej bliskość z Rimini, jednym z popularniejszych, włoskich kurortów. W samej Bolonii na turystów czeka mnóstwo atrakcji turystycznych. Jedną z ciekawszych budowli jest Palazzo d’Accursio, ciekawy przykład wczesnorenesansowej, eklektycznej architektury. Miłośnicy sztuki współczesnej maja okazję odwiedzić w Bolonii Museum di arte moderna, obszerny zbiór dzieł włoskich futurystów. W poszukiwaniu ducha dawnej historii warto natomiast odwiedzić tamtejsze Muzeum Średniowiecza.

Florencja

Prawdziwa perła architektury, nie tylko włoskich, ale ogólnie europejskiej. Te wspaniałe miasto w dobie renesansu było rządzone przez wpływowy rud Medici, którego siedzibę nadal można podziwiać na planie miasta. Jednak jednym z największych atrakcje jest z pewnością Galeria Uffizi, wspaniały zbiór najwybitniejszych malarzy doby Renesansu. Znajdziemy tam prace m.in. da Vinci, Michaela Angelo czy Pierro della Francesca.