polska, święta

Wrocław kusi świątecznym klimatem

admin / Grudzień 14, 2017
wrocław

wrocławOkres przed Bożym Narodzeniem to czas, gdy zewsząd atakują nas świąteczne dekoracje, muzyczne hity i propozycje prezentów. Dla wielu osób jest to drażniące, ale są i tacy, którzy uwielbiają ten okres przygotowań do świąt, a wszelkie detale świąteczne uważają za magiczną otoczkę. Idealną propozycją turystycznego wypadku dla nich będzie Wrocław i organizowany w mieście nad Odrą Jarmark Bożonarodzeniowy.

Dla stęsknionych za Gwiazdką

Jarmarki Bożonarodzeniowe są organizowane w wielu europejskich miastach, ale najpowszechniejsze są w Niemczech i Austrii. Do najpopularniejszych zaliczają się te organizowane w Pradze, Berlinie, Wiedniu czy Lipsku, ale i Polacy mają się czym pochwalić. Jarmark Bożonarodzeniowy organizowany we Wrocławiu to wspaniała impreza dla osób, które chcą się przygotować do nadchodzącej Gwiazdki. Tradycja Jarmarków Bożonarodzeniowych sięga XIII i XIV wieku, gdy to na głównych placach i ulicach miast pojawiały się stoiska kupców i rzemieślników oferujących świąteczne wyroby. Wrocławski Jarmark odbywa się w tym roku w okresie od 17 listopada do 22 grudnia. W tym czasie zapewnia liczne atrakcje dla osób w każdym wieku.

Zakupy, smakołyki i występy

Z końcem listopada na wrocławskim rynku, przylegających doń uliczkach i Placu Solnym pojawiły się drewniane domki handlowe skrywające prawdziwe cudeńka. Wśród świątecznych towarów znajduje się rękodzieło: ceramika, biżuteria, ozdoby świąteczne, galanteria i wiele innych pięknych przedmiotów. W innych budkach można skosztować wspaniałych smakołyków, nie tylko z Polski, ale z całego świata. Czy to tradycyjne dania kuchni staropolskiej czy egzotyczne przysmaki rodem z Hiszpanii, Węgier i odległej Afryki – każdy znajdzie coś dla siebie. Nie brakuje także budek z różnymi atrakcjami, tu można wykonać odlew dłoni, nieco dalej przemierzyć tajemniczy labirynt. A wszystko to skąpane rzęsiście radosnymi światełkami, które nieodmiennie kojarzą się z nadchodzącą Gwiazdką i strojeniem choinki. Podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego nie może zabraknąć i ciekawych występów, widowisk i koncertów, które odbywają się na specjalnie ustawionej scenie. Jarmark to również wiele atrakcji dla najmłodszych, które szczególnie upodobały sobie ten okres przedświąteczny i świąteczny. Wśród codziennej krzątaniny, porządków i gotowania świątecznych potraw warto więc znaleźć chwilę i odwiedzić Wrocław i rzęsiście oświetlony Jarmark Bożonarodzeniowy. Pomoże to wczuć się w klimat nadchodzącej Gwiazdki i poczuć prawdziwego ducha świąt.