podróże, samolot, wakacje

Zaplanuj wakacje z głową

admin / Grudzień 7, 2017
samolot

samolotLetnie wczasy nie muszą wiązać się z ogromnym kosztem, nawet jeśli pragniemy wybrać się daleko poza Europę. Aby obniżyć wydatki do minimum planowanie wakacji warto zacząć z wyprzedzeniem. Wówczas będziemy mieli znacznie większe szanse na znalezienie lotów w atrakcyjnych cenach, a także rezerwacje dogodnego noclegu.

Jaki kierunek obrać?

W dzisiejszych czasach, kiedy mamy praktycznie nieograniczone opcje do wyboru, znalezienie idealnej destynacji wielu ludziom sprawia problem. Dlatego w poszukiwaniu ciekawego miejsca warto zrobić listę opcji, które są dla nas istotne. Może to dotyczyć bliskości morza lub innego akwenu, przyrody, średniej temperatury powietrza, architektonicznych zabytków czy mniej konwencjonalnych atrakcji. Największą popularnością cieszą się miejsca z dostępem do morza, które przy okazji pełne są historycznych budowli. Dobrym przykładem będzie tutaj Barcelona, Rzym czy Ateny.

Szukaj niedrogich lotów

Jeżeli zaczniemy planowanie wakacji z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, możemy wówczas znaleźć najlepsze okazje na połączenia lotnicze. Warto śledzić niedrogich przewoźników, zazwyczaj udostępniają oni kolejne połączenia transzami. W dniu premiery kolejnego terminu bilety są znacznie tańsze niż nawet tydzień później. Zasada jest bardzo prosta – im wcześniej zarezerwujemy lot, tym mniej zapłacimy za podróż. Warto wybierać również przewoźników, którzy oferują darmowy bagaż, najlepiej wielkości średniej walizki. Wówczas nie ma potrzeby dokupowania bagażu rejestrowanego, który niekiedy kosztuje tyle co sam bilet. W takim przypadku jednak należy uważać na to, co wkładamy do walizki. Bagaż darmowy umieszczany jest na pokładzie samolotu, dlatego nie może zawierać w sobie ostrych przedmiotów ani niebezpiecznych substancji.

Znajdź najlepszy nocleg

Kolejna korzyścią, jaką przyniesie planowanie wakacji z wyprzedzeniem, jest tanie zakwaterowanie. Kiedy już tylko będziemy mieli w garści bilety lotnicza warto zacząć się rozglądać za odpowiednim noclegiem. W dużych miastach dostępne są hostele, które stanowią najbardziej atrakcyjna cenowo alternatywę. Niestety, w takich miejscach często trzeba dzielić pokój z nieznajomymi. Coraz popularniejszą opcją jest ostatnio wynajmowanie pokojów od osób prywatnych, w ich własnych domach. W sieci można znaleźć portale, które pośredniczą pomiędzy wynajmującym a najemcom. Jednak także hotele kilkugwiazdkowe mogą być niedrogie, wystarczy szukać okazji. Poza gorącym sezonem wakacyjnym placówki w turystycznych miejscowościach oferują spore rabaty.